ShowBiz
Pse është ngritur padi ndaj Dua Lipës
Demokracia
18:01 | 09 Korrik 2021

Share:

Dua Lipa është paditur sepse  postoi një foto paparacësh të saj në Instagram.

Sipas dokumenteve të gjykatës amerikane, Dua ishte fotografuar në aeroport në shkurt 2019 dhe e postoi foton ‘pa leje apo autorizim”.

Integral Images thotë se Lipa përfitoi nga fotografia, pasi  Instagrami i saj vepron si një mjet marketingu për muzikën e saj.

Prej saj po kërkohet dëmshpërblim prej 150,000 dollarë (108,000 £) dhe  gjykim të jurisë.

Kompania po kërkon gjithashtu një urdhër që e pengon këngëtarin nga veprimet e mëtejshme të shkeljes, si dhe shpenzimet ligjore.

Lipa e postoi foton në llogarinë e saj në Instagram në 7 Shkurt 2019, rreth katër ditë pasi ishte marrë.

Postimi tashmë i fshirë tregon yllin që qëndron në radhë, shtrëngon biletën e saj të linjës ajrore dhe pasaportën, ndërsa mban një kapelë të madhe,

“Do të jetoj me kapele të mëdha me gëzof deri në një njoftim tjetër” .

 

Të ngjashme