COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 22 °C
Arte
Një koncert kuq e zi në Teatrin San Giaccomo në Bolzano
Demokracia
14:51 | 29 Gusht 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Zhduken dy motra të mitura në Prishtinë Dy motra të mitura në Prishtinë janë zhdukur gjatë ditës së premte. Rastin në polici e ka ra...

Më 4 Shtator ora 18.00 në teatri e ri  San Giaccomo në Bolzano, Itali. Një koncert i organizuar nga Mirela Tommasini do të mbledh bashk artistë të njohur të muzikës dhe artit shqiptar.

Një ide që nisi si një sfidë “Dritare e Hapur”, por u kthye në realitet sipas organizatorëve do të jetë një ndër koncertet më të mëdhenj të organizuar në Diasporë.

Pjesë e eventit do të jenë Ekland Hasa, Manjola Nallbani, Kastriot Tusha, Josif Gjipali, Nevila Matja, Valon Ratkoceri, Luka Shkoza, Saimir Sula, Marco Rossi etj./d.sh

Të gjitha