Ndërhyrja e mbrojtësit të Napolit në minutën e gjashtë shtesë la gojëhapur edhe Maldinin në tribuna
13:29 | 19 Shtator 2022

Qendërmbrojtësi i Napolit, Kim Min-jae bëri një ndërhyrje të shkëlqyer në minutën e 96-të të fitores 2-1 të së dielës ndaj Milanit, madje edhe Paolo Maldini mbeti gojëhapur në tribuna, transmeton Demokracia.com.

Golat nga Matteo Politano dhe Giovanni Simeone vulosën fitoren për skuadrën e Luciano Spalettit dhe i dhanë fund serisë së Milanit prej 22 ndeshjesh pa humbje në Serie A.

Megjithatë, ata patën një shans për të barazuar në minutën e fundit, pasi një kros u fut drejt Brahim Diaz në zonë.

Diaz ia doli të godiste topin me kokë, por pas tij ishte Kim, i cili mori një top të rëndësishëm dhe e ktheu topin në goditje nga këndi.