COVID-19KosovaSot:12Të gjitha:228,292|Bota 526,816,831
ShowBiz
10 herë që të famshmit na lanë “gojëhapur” me veshjen në tapetin e kuq
Demokracia
21:33 | 17 Janar 2022

Share:

Jemi mësuar të shohim të famshëm në tapetin e kuq të veshur me veshje madhështore, kështu që fustanet dhe bizhuteritë e shtrenjta nuk janë befasi. Duke thënë këtë, ne ende mund të shohim  dizajnerët që punojnë me ta duke përfshirë koncepte jashtëzakonisht kreative në kombinimet e tyre, duke i lejuar ata të dallohen mes turmës së njohur. Nga truket e përpunuara optike deri te aludimet e filmave, të famshëm demonstrojnë vazhdimisht se nuk do t’u mbarojnë kurrë mënyrat për të bërë përshtypje audiencës së tyre.

#1. Rita Ora

Të veshësh një rrobë dhe një peshqir të vërtetë në tapetin e kuq dukesh tërheqëse dhe elegante, por kërkon shumë aftësi dhe Rita Ora ka treguar se mund ta bejë lehtësisht këtë. Pamja u kompletua me një palë taka të larta verbuese të bardha dhe 7.8 milionë dollarë në diamante. Ky kombinim  ka elegancë padyshim ylli i shfaqjes ishte Rita.

#2. Rihanna

Fustani që Rihanna veshi në Met Gala 2017 u bë kryefjala e qytetit pothuajse menjëherë. Zhakardi lulëzon në petale tekstuale të formuara nga veshjet asimetrike. Silueta e pazakontë e përzier me këpucët me lidhëse deri në kofshë do të kishte qenë e tepërt për këdo, përveç guximtares RiRi. Kjo është arsye e mjaftueshme që ne ta admirojmë atë.

#3. Z LaLa

Z LaLa, këngëtarja e njohur për aftësinë e saj për të kënduar në 21 gjuhë, shquhet edhe për stilin e saj të veçantë. Merrni parasysh paraqitjen e saj në tapetin e kuq në American Music Awards, ku ajo u dallua me një fustan paksa të tmerrshëm me temë deti. Oktapodi i mbështjellë rreth gjithë trupit të saj të kujton Ursulën dhe një mbretëreshë oqeani.

#4. Billy Porter

Pjesëmarrja e Billy Porter në Met Gala 2019 ishte më shumë një performancë arti sesa një funksion fotografik me një fustan luksoz. Ai u mbajt nga gjashtë djem të cilët ishin të veshur me veshje të shkëlqyeshme ari nga koka te këmbët (përfshirë një diademë prej ari 24 karat) dhe kishin krahë 10 këmbë. Kjo u quajt “hyrja më e mrekullueshme në historinë e Met Gala” nga Vogue, dhe ne nuk mund të pajtoheshim më shumë.

#5. Kim Kardashian

Kim Kardashian veshi këtë ansambël që bie në sy në një pritje që festonte shitjen e biznesit të kozmetikës, Anastasia Beverly Hills. Aktorja kishte veshur një pallto me para dhe me çizme të gjata me majë, syze dielli dhe një çantë të vogël verbuese të artë me një simbol dollari sipër.

#6. Björk

Björk, një artiste islandeze, i mahniti të gjithë gjatë ceremonisë së Oscar-it duke mbërritur me një veshje mjellmë që është bërë e famshme që atëherë. Është aq popullor sa që ka edhe faqen e vet në Wikipedia. Përveçse dukej si mjelmë, këngëtarja kishte edhe disa vezë të cilat i kishte “shtruar” në tapetin e kuq teksa ecte.

#7. Zoë Kravitz

Fustani i gjatë rozë-skuq i Zo Kravitz për Met Gala ishte një fustan themelor, por tepër artistikisht i bukur me një tren të gjatë dhe shumë rrufe të zeza poshtë fundit. Lulëzimi në mëngët dhe në bust janë origjinale dhe janë trajtuar dhe lyer me ngjyrë të zezë. Aktorja kishte veshur një prerje flokësh të shkurtër në ngjyrë bionde platin që komplimentonte ndjesinë romantike të veshjes si asgjë tjetër.

#8. Gwendoline Christie

Njerëzit thanë se Gwendoline Christie dukej si një perëndeshë me fustanin e saj në premierën e “Game of Thrones” në 2019. Kur aktorja ngriti duart, fustani i rrjedhshëm nga Iris van Herpen Couture, me një dizajn abstrakt, dukej se kishte marrë një jetë më vete, që i ngjan një flake me tym vjollcë që e rrethon.

#9. Ezra Miller

Veshja e Ezra Miller për premierën globale të Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald padyshim që vodhi shfaqjen. Fustani i zi me pallto ishte i mrekullueshëm dhe aktorja dukej e qetë në të. Shpresojmë, nxehtësia mund të lidhet vetëm me pamjen e veshjes dhe jo me ndjesinë e veshjes së tij.

#10. Zendaya

Zendaya së fundmi mori pjesë në Topin e Artë me një fustan të zi mahnitës me një shtyllë ari. Kostumi me shpinë të hapur arrin të jetë edhe ekspozues dhe elegant, por ka edhe një frymezim nga Spider-Man: No Way Home, një film i ri me aktoren e re. Për shkak të krahëve mekanikë të lidhur me kostumin e tij, veshja lidhet qartë me Dr. Otto Octavius, siç vunë në dukje shpejt admiruesit.

Të ngjashme