Auto&Tech
Snapchat pezullon llogarinë e lidhur me të dyshuarin që kreu sulmin në Teksas
Demokracia
07:59 | 26 Maj 2022

Share:

Snapchat ka pezulluar një llogari të lidhur me sulmuesin në shkollën Robb në Uvalde të Teksasit, tha një zëdhënës i Snap për CNN.

Llogaria nuk mund të përdoret ose të aksesohet më, tha zëdhënësi, transmeton Telegrafi.

“Ne jemi duke hetuar një llogari që mund të ketë qenë e lidhur me të dyshuarin dhe jemi në kontakt aktiv me autoritetet e zbatimit të ligjit për të mbështetur hetimin e tyre”, tha zëdhënësi në një deklaratë.

Të pyetur nëse llogaria kishte ngritur ndonjë alarm të mëparshëm, kompania nuk pranoi të komentonte, duke përmendur hetimin në vazhdimin.

Ndryshe, gjatë të martës ka ndodhur një sulm në një shkollë fillore të Teksasit nga ku kanë mbetur të vdekur 21 persona, në mesin e tyre 19 nxënës dhe dy mësues.

Sulmi dyshohet se u krye nga 18-vjeçari Salvador Ramos, i cili u qëllua për vdekje nga forcat e rendit

Të ngjashme