Sport
Skriniar konfirmon se ai ‘ka nënshkruar për PSG-në’
Demokracia
16:04 | 29 Janar 2023

Share:

Kapiteni i Interit, Milan Skriniar me sa duket ka konfirmuar se ka nënshkruar një marrëveshje para-kontrate me Paris Saint-Germain, por thotë se është duke pritur që të dy klubet të arrijnë një marrëveshje për një transferim në janar.

Dje (e shtunë) u raportua se Skriniar ka vendosur tashmë një marrëveshje parakontrate me gjigantët e Ligue 1 dhe tani e ka pranuar atë.

“Po, është e vërtetë, por nuk mund të jap më shumë detaje për momentin. Unë jam duke pritur që të dy klubet të arrijnë një marrëveshje”, ka thënë Skriniar në një intervistë për futbolsfz.sk.

Mbrojtësi tashmë e ka bërë të qartë se e ardhmja e tij nuk është në San Siro, pasi agjenti i tij njoftoi se oferta për vazhdimin e kontratës është refuzuar.

Marrëveshja e tij do të skadojë më 30 qershor, kështu që Interi është në negociata me PSG-në për të bërë një marrëveshje në janar dhe për të shmangur humbjen e një prej yjeve të tyre si lojtar i lirë në verë.

Pretendohet se Interi po kërkon 20 milionë euro për ta lënë atë të largohet gjashtë muaj më herët dhe hodhi poshtë një propozim fillestar me vlerë pak më pak se 10 milionë euro, por bisedimet po vazhdojnë.

Interi kishte refuzuar ofertat mbi 60 milionë euro nga PSG verën e kaluar, me besim se ai do të nënshkruante një kontratë të re me ta.

Të ngjashme