Sport
Ronaldo fton katër yje të Man Utd në ndeshjen e Al Nassr për t’iu thënë lamtumirë
Demokracia
13:27 | 29 Janar 2023

Share:

Cristiano Ronaldo thuhet se ka ftuar disa nga ish-shokët e tij të skuadrës në Manchester United për pushime për t’iu thënë lamtumirë.

Periudha e dytë e Ronaldos në Old Trafford përfundoi me hidhërim pas intervistës së tij shpërthyese me gazetarin Piers Morgan.

United dhe pesë herë fituesi i Topit të Artë ranë dakord reciprokisht për të ndërprerë kontratën e tij ndërsa Ronaldo ishte në detyrë ndërkombëtare me Portugalinë, që do të thotë se ai nuk mund t’u thoshte lamtumirë shokëve të tij të skuadrës.

Pas largimit nga Old Trafford, Ronaldo bëri një lëvizje të madhe parash në Lindjen e Mesme pasi u prezantua nga klubi i Arabisë Saudite, Al Nassr, në fillim të muajit.

Tani, është raportuar se Ronaldo ka ftuar disa nga ish-shokët e tij të skuadrës së Unitedit në atdheun e tij në Portugali apo edhe në Arabinë Saudite.

“Ka ende disa djem këtu që nuk kanë asgjë tjetër veçse respektin për Ronny-n dhe ishin të trishtuar se si përfundoi gjithçka sepse ata kurrë nuk arritën të thonë një lamtumirë të duhur”, ka thënë fillimisht një burim për The Sun.

“Ai kohët e fundit u largua nga grupet e lojtarëve në WhatsApp, por premtoi të mbajë kontakte me disa dhe i ka ftuar ata në vendin e tij të ri në Lisbonë dhe në Saudi për ta parë atë duke luajtur”.

“Harry Maguire, Bruno Fernandes, Casemiro dhe Raphael Varane janë të gjithë shokë”, përfundoi ky burim.

Të ngjashme