Lifestyle
Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune
Demokracia
08:19 | 10 Qershor 2023

Share:

Edhe pse në ëndrrat tona tashmë jemi shpesh në ankth, në realitet stili i biznesit është ende pjesë e përditshmërisë sonë.

Eleganca garantohet nga nuancat e ndryshme të blusë, janë të lehta për t’u veshur dhe për t’u kombinuar çdo sezon.

Nëse po kërkoni diçka të bukur dhe klasike, pa u menduar shumë, ky është stili ideal, transmeton Telegrafi.

Ky variant ia vlen të vishet, çdo stinë është ideal për një kostum në ngjyrë blu.

Vijat janë gjithmonë në trend, ne i duam në stilin detar, por edhe në botën e veshjeve të biznesit.

Një këmishë në ngjyrën e qiellit të kthjellët është gjithmonë një element i mirë për stilin e zyrës.

Nuk kemi nevojë për diçka zyrtare poshtë xhaketës, një bluzë e bardhë e thjeshtë është gjithashtu e mrekullueshme.

Pjesë e kësaj historie janë edhe xhinset, të cilat përshtaten në mënyrë të përsosur me xhaketa me shpatulla të gjera.

Fustanet deri në gjunjë duken veçanërisht të mira me këpucë salloni.

Victoria Beckham ka bluza super valëvitëse, stili retro i biznesit e frymëzon atë.

Ndër detajet e këndshme të biznesit, bie në sy një shall mëndafshi, le të jetë i një ngjyre tjetër.

Mushama xhins mund ta vishni edhe si fustan.

Të ngjashme