Lajme
Ish-këshilltari i Thaçit: Si asnjë lider botëror, Kurti bashkoi Rusinë, Kinën dhe Amerikën kundër Kosovës
Demokracia
11:21 | 01 Qershor 2023

Share:

Ish-këshilltari politik, i ish-presidentit Hashim Thaçi, Artan Behrami, ka kritikuar politikën e kryeministrit, Albin Kurti rreth tensioneve të krijuara për veriun, ku rezuloi me vërejtje të ashpra të SHBA-së në raport me Kosovën.

Ai po vlerëson se me këtë qasje dhe këto veprime, kryeministri Kurti, si asnjë lider tjetër botëror, arriti ta bëjë Rusinë, Kinën dhe Amerikën kundër Kosovës.

”Albin Kurti arriti diçka që asnjë lider botëror nuk ka arritur më parë – e bëri bashkë Rusinë, Kinën dhe Amerikën kundër Kosovës”.

Të ngjashme