Lajme
Hoti udhëton sot drejt ShBA’së: Do të takohem me zyrtarë amerikanë për të diskutuar për zhvillimet që lidhen me Kosovën
Demokracia
10:19 | 30 Janar 2024

Share:

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se sot do të udhëtojë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Hoti ka thënë se do të marrë pjesë atje në “Forumin e Sigurisë” dhe “Lutjet e Mëngjesit”. Përveç këtyre aktiviteteve, ka deklaruar se do të takohet edhe me zyrtarë amerikanë për të folur lidhur me çështjet dhe zhvillimet që lidhen me Kosovën.

“Krahas këtyre aktiviteteve, do të takohem me zyrtarë amerikanë për të diskutuar çështjet dhe zhvillimet aktuale që lidhen me Kosovën. Zoti e bekoftë miqësinë e popullit të Kosovës me popullin amerikan!”, ka shkruar Hoti.

Të ngjashme