Sport
“Gjithmonë njësoj” – Eriksen reagon ndaj tifozëve të Man United që protestojnë kundër Glazers
Demokracia
12:22 | 27 Gusht 2023

Share:

Tifozët e Manchester United organizuan një protestë kundër familjes Glazers pas ndeshjes së Nottingham Forest.

Christian Eriksen ka zbuluar se çfarë mendojnë lojtarët për protestat nga mbështetësit e tyre kundër pronarëve të klubit.

“Është gjithmonë e njëjta gjë, fokusi ynë është te futbolli dhe në fushë”, deklaroi Eriksen për Sky Sports pas ndeshjes.

“Pasi humbet, je pak më i zemëruar dhe e ndjenë atë në fushë”.

“Ne nuk e lejuam këtë (zhgënjimin) sot. Nuk mund të mendojmë se çfarë po ndodh jashtë fushës”, ka shtuar danezi.

Eriksen frymëzoi fitoren dramatike me rikthim të Man United me një gol të bukur me lëvizje.

Të ngjashme