Lifestyle
Vezë në mënyrën turke për kafjall
Demokracia
09:37 | 30 Maj 2023

Share:

Menemen është ushqim i preferuar turk me perime

Receta për kafjall ndryshe – shërbeni menemenë me simite dhe jogurt, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 2 speca;
– 1 qepë;
– 2 domate;
– pak vaj;
– 2 vezë;
– kripë;
– piper.

Përgatitja:

Në pak vaj fërgoni qepën e grirë imët dhe specat.

Shtoni domaten e qëruar, të prerë në feta.

Marinoni me erëza sipas shijes.

Fërgoni 5 – 6 minuta.

Bëni hapësirë për vezët.

Kur të jenë vezët gati, shërbeni!

Të ngjashme
Lifestyle • 03 Tetor 2023