COVID-19KosovaSot:42Të gjitha:108,073|Bota 195,565,304
Prishtina 39 °C
Lifestyle
Recetë për flokë të gjatë dhe të shëndetshëm
Demokracia
12:43 | 13 Qershor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

​Policia në Ferizaj: Do të ketë kontrolle të ja... Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, përkatësisht Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor,...

Harrojeni ujin e orizit, i cili u shndërrua në senzacion në TikTok duke bërë mijëra vajza të aplikojnë këtë ujë në flokë edhe pse kundërmonte.

Demokracia.com po ju sjell një recetë shumë më të lehtë e cila është shpëtim për flokët.

Gjithë çfarë ju duhet është rozmarinë dhe ujë.

Merreni një enë të thellë mbusheni me 1 litër ujë dhe vendosni dy rrënjë rozmarinë.

Vendoseni në zjarr, të zihet për 25 minuta dhe pastaj lëreni të ftohet për një orë.

Përdorimi: Pasi t’i lani flokët si zakonisht me shampoo dhe kondicioner, vendoseni ujin e rozmarinës në flokë dhe masazhojeni skalpin. Mund ta përsërisni sa herë të doni pasi nuk ka asnjë efekt anësor.

Nëse e përdorni këtë recetë ju do të habiteni me rezultatin dhe të gjithë do të ju kenë zili për flokë. /Demokracia.com/

Të gjitha