COVID-19KosovaSot:10Të gjitha:160,540|Bota 241,295,858
Prishtina 9 °C
Sport
Prizreni 16 fiton derbin prizrenas kundër Bashkimit
Demokracia
22:07 | 13 Tetor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Parashikimi i motit për ditën e sotme Moti gjatë kësaj jave do të jetë relativisht i qetë. Riga të dobëta shiu mund të ketë gjat...

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me rezultat 71:65 (19:18, 17:10, 17:23, 18:14), në kuadër të javës së gjashtë të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Çereku i parë ishte i barabartë dhe me rikthime në rezultat dhe kjo pjesë përfundon 19:18.

Fillimi i periudhës së dytë ishte i barabartë, me epërsi të lehtë nga Prizreni 16, që u shkëput në fund, duke e fituar këtë pjesë 17:10, duke shkuar në pushim me rezultat 36:28.

Prizreni 16 e thelloi edhe më shumë epërsinë, ku më e larta ishte 49:37, por më pas u rikthye Bashkimi, duke barazuar rezultatin në 51:51, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 53:51.

Lojë interesante u zhvillua në 10 minutat e fundit, ku dy minuta nga fundi rezultati ishte 61:61, por nga ky moment Prizreni 16 u shkëput dhe triumfoi me rezultat 71:65.

Prizreni 16 ka katër fitore dhe dy humbje, kurse Bashkimi tri fitore dhe tri humbje. /Demokracia.com

Të gjitha