COVID-19KosovaSot:12Të gjitha:228,292|Bota 526,816,831
Sport
Në Australi ndodh ndërhyrja më e keqe që është parë ndonjëherë
Demokracia
14:49 | 14 Maj 2022

Share:

Futbolli dhuron shpesh skena interesante, por kjo që ka ndodhur në Kolegjin Australian nuk besohet se ka ndodhur më herët.

Një futbollist i cili bëri një goditje tronditëse të një kundërshtari është kritikuar në rrjetet sociale pasi pamjet e sfidës u bënë virale, transmeton Demokracia.com.

Një video e goditjes horror nga ndeshja midis Sturt Lions dhe Adelaide Uni u postua në Tëitter në fillim të këtij muaji.

Në video, një lojtar i Lions merr një pasim dhe kur është gati të arrijë topin, ai nxirret jashtë nga një goditje e turpshme nga një lojtar kundërshtar.

Në sfond dëgjohen klithma teksa një nga shokët e skuadrës i kundërvihet arbitrit.

Çuditërisht, lojtari i cili ishte në fund të sfidës iu dha një karton i kuq i drejtpërdrejtë në përleshjen që pasoi, ndërsa fajtori u shfaq vetëm me një të verdhë. /Demokracia.com

Të ngjashme