Mbappe po përballet me kritika për egoizëm, refuzoi të shërbente Messin në disa raste
11:18 | 30 Prill 2022

Kylian Mbappe është akuzuar se është egoist pasi ka refuzuar të pasojë disa herë te Lionel Messi në barazimin dramatik 3-3 me Strasburgun.

Mbappe shënoi dy gola për kampionët e sapokurorëzuar të Ligue 1, të cilët humbën epërsinë me dy gola për të barazuar me Strasburgun që ndjek Evropën, transmeton Demokracia.com.

Marco Verratti shënoi autogol në minutën e 75-të përpara se Anthony Caci të shënonte golin e barazimit në minutën e 92-të për vendësit.

Mbappe është golashënuesi më i mirë i PSG-së këtë sezon me 35 gola, ndërsa ai ka marrë gjithashtu 23 asistime në 43 ndeshje në të gjitha garat.

Por shumë besojnë se fituesi i Kupës së Botës po luante për vete të premten mbrëma, veçanërisht duke injoruar Messin në dy raste.

Nga fundi i pjesës së parë, Mbappe kishte topin në të majtë dhe u përball me mbrojtësin.

Por PSG kishte hasur në mbrojtjen kundërshtare, me Neymar dhe Messi që të dy erdhën jashtë kuadratit.

Messi ishte i lirë, në llojin e hapësirës dhe pozicionit në të cilin ai ndodhej absolutisht, por Mbappe vendosi të shkonte vetëm dhe u ndal nga dy mbrojtës.

Ai përfundoi në kuvertë, pasi kishte humbur një situatë mjaft të mirë. Dhe kjo çoi në shumë kritika në mediat sociale.

Pati edhe një rast të dytë në kohën e pushimit, i cili gjithashtu bëri bujë. Neymar bëri presion të mirë për të rikthyer topin dhe Mbappe mori topin në një zonë të rrezikshme.

Messi ishte sërish i lirë në krahun e djathtë, por Mbappe goditi në fillim dhe e dërgoi atë mbi traversë.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, kjo ishte kur PSG ishte 3-2 në avantazh. Minuta më vonë Strasburgu i barazoi gjërat për të marrë një barazim.

Messi ka dhënë katër asistime për Messin në ligë këtë sezon, por vendimmarrja e tij ishte pak e dyshimtë në momentet e lartpërmendura./Demokracia.com/