Sport
Manchester United ka tre emra në listë për ta përforcuar sulmin për sezonin e ri
Demokracia
16:09 | 11 Shkurt 2024

Share:

Manchester United po planifikon të përforcohet në repartin ofensivë për sezoin e ardhshëm dhe qëllimi është që transferojnë një sulmues qendror.

Aksionari i ri i Man Utd Sir Jim Ratcliffe synon të shmangë uljen e kostove në tregun e tij të parë në klub dhe e sheh këtë strategji si një mundësi për ta arritur këtë.

Djajtë e Kuq kërkojnë të forcojnë sulmin e tyre të sulmit, veçanërisht me largimin e afërt të Anthony Martial, kontrata e të cilit do të përfundojë.

Sulmuesi i ri danez Rasmus Hojlund do të ketë nevojë për mbështetje për sezonin e ardhshëm. Me këtë premisë, Sports Mole ka identifikuar tre lojtarë që mund të jenë objektiva të klubit duke përdorur strategjinë e kontratës.

Tre sulmuesit që Manchester United po ndjek për verën

Ivan Toney: Një prej tyre është Ivan Toney nga Brentford. Sulmuesi 27-vjeçar ka impresionuar me formën e tij në Ligën Premier, duke shënuar dy gola në tre paraqitje që nga rikthimi i tij nga pezullimi. Ekipe si Arsenali dhe Chelsea janë gjithashtu të interesuara për të, por Manchester United po monitoron nga afër situatën e tij.

Jonathan David: Një tjetër lojtar në listë është Jonathan David nga Lille. Reprezentuesi kanadez ka qenë subjekt i spekulimeve rreth të ardhmes së tij, me disa klube nga mbarë Evropa të interesuara për shërbimet e tij. Në moshën 24-vjeçare, David duket gati për të hedhur hapin e radhës në karrierën e tij dhe Manchester United është ndër skuadrat që e ka në listë atë.

Callum Wilson: Së fundi, Callum Wilson i Newcastle United renditet gjithashtu si një opsion për Djajtë e Kuq. Në moshën 31-vjeçare, Wilson ofron përvojë dhe një histori të provuar të golave ​​në Ligën Premier. Edhe pse ai nuk është një opsion afatgjatë, aftësia e tij për të shënuar gola e bën atë tërheqës për Manchester United si një opsion rezervë për Hojlund.

Të ngjashme