Lifestyle
Kombinimet e veshjeve për festë: Çfarë të vishni nëse nuk ju pëlqejnë fustanet?
Demokracia
00:02 | 31 Dhjetor 2022

Share:

Tri ide kryesore!

Deri në Vitin e Ri, dëshiruat ju apo jo, kanë mbetur edhe pak orë. Nëse tani sapo keni filluar të kërkoni veshje për festën e Vitit të Ri, ju sugjerojmë ta braktisni idenë e kërkimit të fustaneve tradicionale dhe të zgjidhni një hark më pak origjinal, por jo më pak elegant.

Këshilla të vlefshme se si të krijoni një pamje po aq spektakolare me më pak përpjekje, për më tepër, në katër mënyra të ndryshme, tashmë janë para jush!- transmeton Telegrafi.

Veshjet e pritjes pa fustane

Kostumi

Përse do të kalonit natën e Vitit të Ri e veshur me kostum me pantallona, fund apo smoking? Mund të jetë ose e zeza matsi në koleksionin vjeshtor të Alexander McQueen, apo shumëngjyrësh, si Erdem.

Një tjetër opsion festiv është një kostum i stilit pizhame prej kadifeje që do të shkëlqejë në dritën e llambave. Ju nuk keni nevojë për një aksesor elegant për një veshje të tillë: një palë sandale dhe një çantë e thjeshtë do t’ju bëjnë.

Një veshje prej kadifeje duket jo më pak mbresëlënës. Vishni një këmishë të thjeshtë të bardhë ose sipër dhe vishni pantallona kontrast. Këpucët me takë të lartë do t’i shtojnë pamjes feminitet, por nëse përkundrazi dëshironi të ruani stilin e shkëlqyer, jepni përparësi mokasinave me llak.

Një kostum klasik i pantallonave gjithashtu do t’ju vijë në ndihmë. Vendoseni në trupin tuaj të zhveshur, lëshoni supet e xhaketës – do të merrni një pamje seksi krejtësisht kanonike. Zbukurohuni me taka, vathë të gjatë dhe një gjerdan që do të theksojë dekoltenë.

Kombinezoni i mbrëmjes

Një tjetër alternativë e veshjes është edhe kombinezoni i mbrëmjes, i cili e konkurron aktivisht në numrin e yjeve që e kanë zgjedhur si veshje për tapetin e kuq.

Kushtoni kujdes modeleve nga sateni, ose kadifeja. Një stil me pantallona të gjata dhe të hapura nuk është inferior në elegancë ndaj një fustan mbrëmjeje, duke theksuar në mënyrë të favorshme këmbët. Për tuta, pavarësisht nga stili, këpucët duhet të jenë me taka: një goditje e drejtë thjeshton pamjen. Si dhe aksesorë të tjerë, vathët masivë dhe një çantë moderne do të bëjnë mirë.

Fundi me fanellë ose bluzë

E bukura e këtij kombinimi është se ju mundëson të kombinoni tekstura, stile dhe ngjyra të ndryshme, siç sugjeron imagjinata juaj.

Mënyra më e arsyeshme (dhe më ekonomike, si në kohë ashtu edhe në para) është të bëni rroba bazuar në gjërat që keni tashmë në gardërobën tuaj. Për shembull, blini një bluzë dantelle dhe kombinoni me një fund mini. Ose kombinoni fundin kadife me pjesën e sipërme.

Këshillë: Kushtojini vëmendje fundeve prej lëkure eko. Ato duken origjinale në çdo ngjyrë dhe mund t’i vishni jo vetëm për Vitin e Ri.

Vishni një bluzë të thjeshtë ose bluzë të bardhë për një fund prej tyli të rrjedhshëm ose një fund me shtresa asimetrike. Sandalet prej kadifeje apo çizmet deri tek kyçi do të kompletojnë veshjen: zgjidhni këpucët në bazë të programit të mbrëmjes.

Pantallona me një bluzë

Nata e Vitit të Ri është një rast i shkëlqyeshëm për të veshur një bluzë ekstravagante me një fustan që nuk e keni gjetur një përdorim të denjë, ose, për shembull, një bluzë saten me një hark voluminoz.

Zgjidhni pantallonat që përputhen: lëkure, kamoshi ose kadife. Çfarëdo që të zgjidhni, mokasina klasike apo çizmet deri tek kyçi i këmbës do t’i shkojnë shumë kësaj veshjeje.

Të ngjashme