COVID-19KosovaSot:258Të gjitha:230,395|Bota 557,809,123
Lajme
FOTO| Stuhi të fuqishme, breshëri mbulon Slloveninë
Demokracia
19:36 | 21 Maj 2022

Share:

Pjesë të Sllovenisë janë goditur sot nga stuhi të fuqishme shiu dhe breshëri.

Një uebsajt slloven që merret me raportimet mbi fenomenet meteorologjike, neurje.si, ka publikuar disa fotografi lugina Tuhinjska në Slloveni, ku sot ka rënë breshër i madh.

Në fotografi shihet që breshëri ka mbuluar hapësirat e gjelbra, sikur të ishte borë.

Fotografitë janë realizuar nga Ales Podbevsek.

Të ngjashme