Sport
Drejtorët e Interit në takim me Inzaghin, shkak rezultatet negative dhe gjendja e futbollistëve
Demokracia
11:54 | 22 Shtator 2022

Share:

Sipas La Gazzetta dello Sport, drejtorët e Interit do të takohen sot me trajnerin Simone Inzaghin dhe stafin e tij për të analizuar problemet e ekipit.

“Nerazzurrët” kanë humbur tre nga nëntë ndeshjet e tyre fillestare në të gjitha garat, përfshirë ndeshjen e fundit para pushimit: një humbje 3-1 kundër Udineses në Dacia Arena.

Ndihmësit dhe Inzaghi thuhet se do të takohen sot me krerët e klubit në Appiano Gentile për të analizuar çështjet e ekipit.

Trajneri nuk është në telashe, me kusht që rezultatet dhe paraqitjet të përmirësohen gjatë javëve të ardhshme.

Drejtorët e Interit janë të shqetësuar për formën fizike të lojtarit. Ulja e skuadrës në pjesën e dytë të ndeshjeve është një çështje shqetësuese që Beppe Marotta dhe Piero Ausilio duan të diskutojnë me stafin e Inzaghit.

Lojtarët gjithashtu kanë treguar mungesë përqendrimi, duke pësuar 11 gola deri më tani. Drejtorët e Interit do të hetojnë motivimin e grupit dhe pse lojtarët nuk duken të shtyrë nga dëshira për hakmarrje pasi humbën titullin e Serie A sezonin e kaluar./Demokracia.com/