ShowBiz
Bukuroshet që rrëmbyen kurorën e “Miss Universe” në dhjetë vitet e fundit
Demokracia
21:04 | 20 Nëntor 2023

Share:

Këtë fundjavë u bë kurorëzimi i “Miss Universe”.

Dhe fituese e këtij kompeticioni u zgjodh 23 vjeçarja Sheynnis Palacios nga Nikaragua.

Gara për “Miss Universe” u mbajt në El Salvador dhe konkurruan 85 kandidate.

Paulina Vega, Kolumbia 2014

Këtë vit, dy kandidatë transgjinore arritën në finale, e cila ndodhi për herë të parë në histori.

Ato janë “Miss Portugalia”, stjuardesa e quajtur Marina Machete dhe Rikkie Kolle, “Miss Holanda”.

Publiku u prezantua edhe me “Miss Nepal”, e cila bëri histori si kandidatja e parë ‘plus-size’.

Haarnaz Sandhu, India 2021

Më poshtë ua sjellim dhjetë bukuroshet e fundit që fituan titullin “Miss Universe”:

Iris Mittenare, Francuska 2016

 

Sheynnis Palacios, Nikaragva 2023

 

Andrea Meza, Meksiko 2020

 

Catriona Gray, Filipini 2018

 

Demi – Leigh – Nel – Peters, Afrika 2017

 

Zozibini Tunzi, Afrika 2019

 

Pia Wurtzbach, Filipini 2015

 

Të ngjashme