Lifestyle
4 këshilla për të mos gabuar kurrë në stilin tuaj
Demokracia
08:17 | 29 Tetor 2022

Share:

Është diçka që na ka ndodhur të gjithëve dhe me shumë mundësi të ketë ndodhur edhe juve. Me fjalë të tjera, shikoni një foto më të vjetër dhe vini re të gjitha gabimet stilistike që keni bërë në veshjet tuaja. Kërkimi i stilit nuk është një detyrë e lehtë dhe kërkon disa prova derisa të zbuloni se çfarë ju përshtatet dhe çfarë jo . Megjithatë, i gjithë ky proces padyshim ia vlen, pasi me kalimin e kohës mësoni nga gabimet tuaja.

Madje ka disa gabime në stil që shumë prej nesh vazhdojnë t’i bëjnë dhe duhet t’i ndalojmë patjetër. Cilat janë ato?

Këshilla stilimi që do t’ju ndihmojnë

#1

Sigurisht që tendencat e paraqitura çdo sezon mund të emocionojnë çdo femër që adhuron modën. Por nëse doni t’i qëndroni besnike stilit tuaj, ekziston një këshillë që femrat e veshura më mirë e ndjekin dhe do t’ju ​​ndihmojë. Sekreti është të eksperimentoni me aksesorët tuaj . Për shembull, nëse nuancat neoni të një sezoni janë top, preferoni të merrni një çantë, një palë taka ose një shall. Nëse mendoni se i përshtatet stilit dhe ju bën të ndiheni elegante, atëherë mund të eksperimentoni më shumë. Prandaj hapat e bebeve do ta shpëtojnë veshjen tuaj nga dështimet.

#2

Organizimi është gjithçka. Nëse garderoba, rrobat, këpucët, aksesorët tuaj nuk janë të organizuara në atë mënyrë që të dini gjithçka që keni, gjithmonë do të ketë pjesë që harroni se janë aty. Kështu, do të vishni vazhdimisht të njëjtat veshje dhe do të ndjeni se stili juaj nuk evoluon. Pra, sigurohuni që të zbuloni mënyrën ideale për ju për të organizuar veshjet tuaja dhe për të pastruar shpesh. Në këtë mënyrë do të hiqni qafe veshjet që nuk ju pëlqejnë apo nuk ju rrinë dhe do t’u lini vend të rejave.

#3

Kapitulli i pëlhurës është gjithashtu shumë i rëndësishëm. Edhe nëse bëhet fjalë për një bluzë ose një bluzë, është më mirë të zgjidhni një copë pëlhure cilësore si pambuku, lesh kashmiri, mëndafshi dhe jo ndonjë pëlhurë me cilësi të dobët si p.sh. Cilësia e pëlhurës luan një rol vendimtar në mënyrën se si do të duket pamja juaj dhe një veshje me cilësi të dobët patjetër do ta degradojë atë. Ndaj është më mirë të investoni në copa që do të qëndrojnë në gardërobën tuaj për vite si të reja, sesa të blini të përdorura që do t’ju duhet t’i rinovoni vazhdimisht.

#4

Nëse dëshironi që stili juaj të evoluojë vazhdimisht dhe të ndiheni rehat në çdo gjë që vishni, duhet të mbani mend se stili ndryshon ndërsa ndryshoni. Edhe nëse jeni vendosur në linjat dhe llojin e veshjeve që ju përshtaten, me kalimin e moshës mund t’ju duhet të bëni disa ndryshime. Trupi dhe nevojat tuaja ndryshojnë, kështu që mund t’ju duhet të provoni diçka ndryshe. Mos harroni gjithmonë se ndonjëherë ia vlen të provoni diçka ndryshe edhe nëse fillimisht mendoni se nuk ju përshtatet. Do të habiteni kur të shihni se si një linjë fustani që mendonit se nuk e kënaqte figurën tuaj, ju bën të ndiheni perfekt.

Të ngjashme
Lifestyle • 18 Korrik 2024