Sport
Zyrtare: Ish-trajneri i Maqedonisë së Veriut emërohet në trajner i Lirisë
Demokracia
15:35 | 29 Nëntor 2023

Share:

Klubi i futbollit Liria që garon në Superligën e Kosovës e ka emëruar trajnerin e ri, Mirsad Jonuz.

Jonuz ka një përvojë të madhe ndërkombëtare, si në Qipro, Greqi, Katar, Shqipëri (drejtoi Vllazninë),  tek shumë klube të Maqedonisë Veriore si dhe ekipi nacional i këtij shteti.

“Të gjithë bashkë mund të bëjmë më të mirën. Veçanërisht ftoj tifozët e zjarrtë ‘Arpagjik’t’ dhe gjithë qytetin të bashkohen në synimin tonë, ta ngrisim Lirinë sa më lartë” ,  ka thënë Jonuz, pas arritjes së marrëveshjes.

Marrëveshja ndërmjet Lirisë dhe Jonuz është e vlefshme deri në fund të stinorit”,

Të ngjashme