Sport
Zyrtare: Formacionet startuese të ndeshjes Holandë-Francë
Demokracia
20:48 | 21 Qershor 2024

Share:

Holanda e Franca, të dy kombëtare favorite për të kaluar grupin D, do të përballen sot, në kuadër të xhiros së dytë në Leipzig Stadium.

Të dy këto kombëtare nuk bindën aq shumë në ndeshjet e para, duke shënuar fitore me nga një gol epërsi, por që tani janë në pozitë të favorshme për të kaluar grupin, pasi kanë nga tre pikë.

FORMACIONET:

Holanda (4-3-3): Verbruggen; Dumfries, Van Dijk, De Vrij, Ake; Schouten, Simons, Reijnders; Frimpong, Depay dhe Gakpo.

Franca (4-3-3): Maignan; Hernandez, Saliba, Upamecano, Kounde; Rabiot, Kante, Tchouameni; Griezmann, Thuram dhe Dembele.

Të ngjashme