Sport
Ylli i Man Cityt preferon kalimin te Real Madridi para opsioneve tjera
Demokracia
13:07 | 11 Qershor 2024

Share:

Ylli i Manchester Cityt, Julian Alvarez është lidhur me një largim nga klubi në javët e fundit, pasi kërkon një rol më të madh në skuadër.

Një nga ekipet e interesuara për të është Atletico Madridi, por nëse do të ishte në dorën e argjentinasit, atëherë ai do t’i drejtohej rivalëve të tyre.

Atletico do të ishte i kënaqur të sillte Alvarezin dhe ka dërguar Angel Correan dhe Rodrigo de Paul për ta bindur atë ndërsa ishte në detyrë në Argjentinë.

Megjithatë, City duket se ka të ngjarë të kërkojë një marrëveshje të përhershme në vend të një huazimi, dhe financat e Atleticos nuk janë në lartësinë e detyrës, ndërsa konkurrencë mund të jetë Paris Saint-Germain dhe Chelsea.

Por, sipas The Athletic, lëvizja e ëndrrave të Alvarez do të ishte te Real Madrid, edhe pse çdo marrëveshje është e pamundur, për shkak të mbipopullimit të fazës sulmuese.

Nëse City nuk vendos të pranojë një ofertë huazimi ose një shitje shumë më të ulët se çmimi i raportuar prej 80 milionë euro, atëherë duket e pamundur që ai të mund të shkojë diku tjetër në Spanjë.

Barcelona ishte e interesuar për të edhe sa ishte në River Plate, por vendosi të shkonte pas Ferran Torres.

Të ngjashme