Xhaka me bashkëlojtarë i japin leksione Tottenhamit në derbi, mbyllet pjesa e parë
18:18 | 15 Janar 2023

Është mbyllur fraksioni i parë i lojoës në derbin londinez ndërmjet Tottenham Hotspur dhe Arsenalit.

“Topçinjtë” po avancojnë 0:2 pas 45 minutave të para në stadiumin e Tottenham Hotspur, shkruan Demokracia.com.

Po shënohej vetëm minuta e 14-të kur portieri vendas, Hugo Lloris realizoi autogol pas një gabimi të rëndë.

22 minuta më vonë, Martin Odegaard nga distanca “bombardoi” portën e “Spurs” për golin e qetësisë në të mirë të Arsenal.

Mesfushori i Arsenalit, shqiptari Granit Xhaka po paraqitet si zakonisht nga minuta e parë për liderin e Premierligës.

Sfida mes Tottenhamit dhe Arsenalit është në kuadër të xhiros së 20-të kampionale./Demokracia.com/