COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 21 °C
Lajme
Video tronditëse e ekzekutimit të Shefit të Policisë nga talibanët, i gjunjëzuar dhe me sy të lidhur
Demokracia
13:53 | 21 Gusht 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Zhduken dy motra të mitura në Prishtinë Dy motra të mitura në Prishtinë janë zhdukur gjatë ditës së premte. Rastin në polici e ka ra...

Imazhe tronditëse vijnë nga Afganistani , vrasja nga talebanët e ish-Komandantit të policisë ushtarake në vend.

Sipas një videoje,  gjeneral Haji Mullah Ahkazai është lidhur me sytë mbyllur me shami. Atë e kanë gjunjëzuar në tokë dhe talebanët e qëllojnë me një armë automatike.

Sipas një raporti të OKB -së, kjo praktikë është praktikuar nga talebanët që kur filloi përparimi i tyre dhe tani po vazhdon në Kabul, duke shkuar shtëpi më shtëpi.

Të gjitha