COVID-19KosovaSot:258Të gjitha:230,395|Bota 557,809,123
Lajme
Vdekja e nxënësit nga Vushtrria, policia e cilëson të dyshimtë
Demokracia
21:11 | 21 Maj 2022

Share:

Një nxënës i klasës së gjashtë ka vdekur në Vushtrri.

Lajmin për Demokracia.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Ai ka treguar në detaje për vdekjen e nxënësit nga Vushtrria.

​“ Vdekje dyshimtë, Sot, rreth orës 14:00, nga ana e familjarëve   është raportuar se në shtëpinë e tij në fshatin Bequk të Vushtrrisë,  është gjetur pa shenja jete viktima fëmiu i moshës 12  vjeçar.  Njësitë relevante policore  dhe ekipa mjekësorë kanë dalë në vendin e ngjarjes”, ka thënë Zahiti.

Tutje ka shtuar se me urdhër prokurorit trupi i pa jetë  dërgohet në IML për obduksion.

E FUNDIT| Vdes nxënësi i klasës së gjashtë në Vushtrri

Të ngjashme