COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 21 °C
Lajme
Vajza i lutet ushtarëve perëndimorë ta shpëtojnë nga talebanët: Ndihmë, ata po vijnë
Demokracia
22:47 | 18 Gusht 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Brenda një dite, mbi 1400 gjoba për shkelje të ... Që nga hyrja në fuqi e masave të reja, Policia së bashku me inspektoratet përkatëse komunale k...

Disa pamje të shpërndara gjerësisht në rrjetet sociale shfaqin një vajzë që u lutet ushtarëve perëndimorë që ta ndihmojnë të shpëtojë nga talebanët në aeroportin e Kabulit.

Megjithatë, BBC që shkroi për ngjarjen tha se nuk ka arritur ta verifikojë qartë se ku është filmuar video.

Skena kaotike në aeroportin e Kabulit ka pasë për disa ditë, ndërsa mijëra njerëz po përpiqen të largohen nga vendi pasi talebanët morën kontrollin e kryeqytetit.

Të hënën një numër njerëzish vdiqën dhe turmat e mëdha në pistë çuan në ndalimin e të gjitha fluturimeve për disa orë.

Por, turmat e mëdha të njerëzve në panik vazhdojnë të jenë në aeroport, shumë prej të cilëve kanë pak shanse për të ikur nga Afganistani.

Të gjitha