Lifestyle
Tri racat më të lezetshme të qenve: Është një racë që as urrejtësi më i madh nuk mund t’i rezistojë
Demokracia
16:31 | 20 Nëntor 2023

Share:

Racat më të lezetshme të qenve janë zgjedhja ideale për ju nëse dëshironi kafshë shtëpiake që duan të përkëdhelen dhe nuk do t’ju ndahen kurrë

Tingëllon mirë, apo jo?

Këto janë tri racat më të lezetshme të qenve në botë:

Cavalier King Charles Spaniel

Kjo racë frymon elegancë dhe dashamirësi. Qentë e kësaj race e duan shoqërinë e njerëzve dhe gjithmonë do t’ju mirëpresin me lumturi duke tundur bishtin.

Këta qen të vegjël janë mbretër të vërtetë midis racave të këndshme. Me qimet e tyre të gjata të mëndafshta dhe shprehjet e ëmbla të fytyrës fitojnë zemrat në të gjithë botën.

Pugs

Pugs janë një racë që nuk lë askënd indiferent. Faqet e tyre të rrudhura, sytë e mëdhenj të rrumbullakët dhe buzëqeshja e ëmbël i bëjnë ata kafshë shtëpiake të tejet simpatike.

Përveç kësaj, pugs kanë një karakter të gëzuar dhe qesharak.

Retrieveri i artë

Kjo racë është si dielli midis racave. Natyra e tyre gazmore i bën një zgjedhje të preferuar të familjeve në mbarë botën.

Ata e duan përqafimin dhe dinë të kënaqin çdo anëtar të familjes me bukurinë e tyre.

Të ngjashme
Lifestyle • 29 Nëntor 2023