COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 18 °C
Lifestyle
Trendi i famshëm i grimit të syve po rikthehet sërish këtë verë
Demokracia
11:15 | 28 Korrik 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Ende s’ka datë të caktuar për takimin e radhës ... Presidentja Vjosa Osmani u shpreh pas takimit me Lajçak, se askush nuk do të kërkojë nga Kosova ...

Trendi i makeup-it: Smokey Eye po rikthehet sërish.

Nësë në 2020 të gjithë preferonin grimin natyral “No Makeup, Makeup”, tani kjo gjë ka ndryshuar.

Smokey eye u pa si në pasarelën e Dior Fall 2021, Ready-to-Wear këtë sezon, ashtu edhe në këngëtaren Doja Cat në Grammy të 2021.

Drejtori krijues dhe imazhi i Christian Dior Makeup, Peter Philips, përdori dy produkte kryesore për të krijuar pamjen: rimelin Mono Couleur Couture në 098 Black Bow, pasuar nga Stylo Waterproof Eyeliner i Dior-show në 091 Matte Black.

“Ideja ime ishte ta bëja modelet të dukeshin pak më rebele”, tha artisti i njohur për InStyle. “Dhe ky makeup i syrit PUNK jep pikërisht këtë efekt!”. Nëse do të kisha shtuar bojë për vetulla, do të kishte qenë më shumë një sy seksi.

Kështu që vajza, tani e dini çfarë duhet të bëni këtë verë! Fokusohuni tek sytë me ngjyra të forta si këto më poshtë dhe bëjini të gjithë të kthejnë kokat nga ju

Të gjitha