COVID-19KosovaSot:728 Të gjitha:166,862|Bota 329,154,731
Lajme
Tërmete të njëpasnjëshme në SHBA, s’ka kërcënim për cunam
Demokracia
08:47 | 08 Dhjetor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Granit Xhaka tregon të vërtetën: Kjo është arsy... Tema e cila ka preokupuar gjithë shqiptarët ndër vite ishte mos ardhja e Granit Xhakës për ta p...

Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë i shkallës rihter është ndjerë në Oregon të SHBA në orët e para të mëngjesit.

Tërmeti ra 443 kilometra në perëndim të Coos Bay. Thellësia ishte 40 km sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare.

Disa tërmete goditën shumë larg bregut të Oregonit të martën, por nuk ka kërcënim për cunami, tha Shërbimi Kombëtar i Motit.

Dy tërmete, me magnitudë 5.3 dhe 5.5 ballë, u ndjenë përkatësisht rreth orës 13:30 dhe 14:00 pas një serie tërmetesh më të vogla në të njëjtën zonë. Dy të tjera, me magnitudë 5.0 dhe 5.8, goditën disa orë më vonë. Si duket këto nuk do jenë të vetmet./abcnews.al

Të gjitha