Lajme
Syla: Kurti po duket i relaksuar, por kur ai qesh, i ka punët më së keqti
Demokracia
21:03 | 18 Mars 2023

Share:

Gazetari Valon Syla po zhvillojnë diskutime për takimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiq, me ndërmjetësit evropianë, Joseph Borrell dhe Miroslav Lajcak.

Syla në emisionin ‘Pressing; në T7 tha se anipse Kurti po duket i relaksuar, ai po pret që Vuçiqi të gabojë.

Ai kujtoi fjalët e liderit të PSD’së, Dardan Molliqaj, i cili thoshte: Kur Kurti qesh, i ka puënt më së keqti.

“Kurti po duket i relaksuar, por sic thoshte Dardan Molliqaj, kur Kurti qesh i ka punët më së keqti.

Kurti është duke pritur që Vuciqi të gabojë dhe nuk po e kupton që Kurit nuk po e përfaqëson VV por krejt Kosovën qa ka nënshkru në 12 vitet e fundit. Masi po ju doket bazë e mirë franko gjerman, nënkutpon edhe Asociacionin e vitit 2013-2015″.

Të ngjashme