Sport
Superliga: Llapi vazhdon me fitore dhe forcon lidershipin, triumfon edhe Dukagjini
Demokracia
17:09 | 23 Shtator 2023

Share:

Llapi ka mposhtur Gjilanin me rezultat 2-1 në ndeshjen e javës së gjashtë të Superligës së Kosovës.

Golat për skuadrën nga Podujeva i shënoi Hyseni në minutën e 18-të, Riveira në minutën e 34-të.

Për Gjilanin shënoi Ismajli në minutat shtesë.Në ndeshjen tjetër, Dukagjini ka mposhtur Fushë Kosovën me rezultat 1-0.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Solomon në minutën e 76-të.

Llapi me këtë fitore është në vendin e parë me 13 pikë, Dukagjini është e shtata me 6 pikë, Gjilani në vendin e tetë me 4 pikë derisa Fushë Kosova është e fundit me 1 pikë.

 

Të ngjashme