COVID-19KosovaSot:6Të gjitha:272,051|Bota 621,975,762
Sport
Sonte finalja e madhe e Superkupës së Evropës, Real Madrid – Eintracht Frankfurt
Demokracia
09:17 | 10 Gusht 2022

Share:

Sonte Real Madridi I madh lufton për një tjetër trofe ku do të ndeshet në finalen e Superkupës me skuadrën gjermane Eintracht Frankfurt, transmeton Demokracia.com.

Ndeshja luhet në Helsinki dhe nis nga ora 21:00 derisa të dyja skuadrat mbrëmë kanë zhvilluar përgatitjet e fundit para këtij dueli.

Reali është favorit I madh por në ndeshjet finale shpesh ndodh edhe befasi. Frankfurti drejt Helsinkut nuk ka udhëtuar i dorëzuar pavarësisht se kampionatin në Gjermani e nisi keq kur u mposht nga Bayerni me rezultat 1:6.

Gjithsesi, sonte spektakli nuk do të mungojë dhe me të drejt pritet një sfidë e madhe. /Demokracia.com

 

Të ngjashme