Sport
S’ndryshon rezultati, mbyllet pjesa e parë Shqipëri-Ishujt Faroe 0:0
Demokracia
21:47 | 20 Nëntor 2023

Share:

Është mbyllur pjesa e parë në stadiumin “Air Albania” mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe.

Por rezultati s’ka ndryshuar, 0:0.

45 minutat e parë dhe 7 të tjerë shtesë nuk mjaftuan për t’u tundur rrjeta e bardhë.

Ndryshe, Shqipëria është kualifikuar për në Europianin e Gjermanisë 2024, por kërkon fitoren sonte për të mbajtur vendin e parë në grup.

Federata Shqiptare e Futbollit ka përgatitur festë dhe surpriza për kualifikimin e kuqezinjve në Euro 2024.

Stadiumi Air Albania është i mbushur në kapacitet të plotë nga tifozët kuqezi për të mbështetur kombëtaren dhe për të festuar së bashku me ta.

 

Të ngjashme