COVID-19KosovaSot:0Të gjitha:272,214|Bota 650,702,814
Auto&Tech
Si duket kur një burrë prej dy metrash drejton një Lamborghini
Demokracia
19:18 | 22 Nëntor 2022

Share:

Influencuesi tregoi se si duket kur një person mbi dy metra i gjatë qëndron pas timonit të një vetura super sportive.

Veturat super sportive garantojnë kënaqësi pas timonit, por me ergonominë e tyre “dënojnë” shoferin për çdo kilogram të tepërt.

Dhe siç na tregon kjo video, dhe për çdo centimetër shtesë të lartësisë. Georges Maroun Kikano, i njohur më mirë si GMK në rrjetet sociale, e tregoi këtë me shembullin e tij.

Influencuesi i pasur francez me origjinë libaneze nuk e fsheh pasionin e tij për makinat luksoze dhe ai përpiqet të provojë gjithçka në menu. Kjo ndonjëherë mund të jetë sfiduese, veçanërisht nëse jeni 204 i gjatë dhe peshoni 115 kilogramë.

GMK tregoi se si duket Lamborghini Aventador me një motor V12 770 kuaj/fuqi. Ai nuk përdor derën, por fjalë për fjalë hidhet në veturë.

Në çdo rast, video mund të jetë qesharake për disa, por është padyshim një mënyrë shumë e rrezikshme për të vozitur. GMK ndoshta nuk është në dijeni për këtë, sepse kjo nuk është hera e parë që drejtohet kështu në një roadster.

Të ngjashme