COVID-19KosovaSot:1Të gjitha:272,044|Bota 620,135,556
Arte
Shtyhet sërish premiera e filmit “Mission: Impossible 7 & 8”
Demokracia
16:28 | 25 Janar 2022

Share:

Premiera e filmit “Mission: Impossible 7” është shtyrë sërish për shkak të situatës së vazhdueshme me pandeminë.

Përmes një deklarate,  studiot filmike “Paramount Pictures” dhe “Skydance” kanë lajmëruar se filmi , do të shfaqet në kinema nga 14 korriku i vitit 2023.

“Pas shqyrtimit të kujdesshëm, ‘Paramount Pictures’ dhe ‘Skydance’ kanë vendosur t’i shtyjnë datat e publikimit për filmat ‘Mission: Impossible 7 & 8’ si pasojë e vonesave të shkaktuara nga pandemia. Mezi presim t’iu ofrojmë shikuesve të filmave një përvojë të pashembullt nëpër kinema. Datat e reja të publikimit do të jenë përkatësisht 14 korrik 2023 dhe 28 qershor 2024”, thuhej në deklaratë.

Të ngjashme