COVID-19KosovaSot:728 Të gjitha:166,862|Bota 329,154,731
Lajme
ShSKUK: 9 pacientë të konfirmuar me COVID-19 në trajtim mjekësor
Demokracia
09:22 | 08 Dhjetor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Granit Xhaka tregon të vërtetën: Kjo është arsy... Tema e cila ka preokupuar gjithë shqiptarët ndër vite ishte mos ardhja e Granit Xhakës për ta p...

38 pacientë janë duke u trajtuar në klinikat e QKUK-së dhe Spitalet e përgjithshme.

Sipas raportit të SHSKUK-së, 9 pacientë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 ndërsa 29 të tjerë janë shëruar nga ky virus, përcjell Demokracia.com

Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 11 janë me oksgjeno-terapi, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive është 1 pacient me maskë oksigjeni.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 6 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 22 pacientë post-covid

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 1 pacient me maskë oksgjeni

Spitali i Gjakovës, 3 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Spitali i Gjilanit, 3 pacientë./Demokracia.com/

Të gjitha