COVID-19KosovaSot:331Të gjitha:284,013|Bota 589,655,224
Lajme
Sekuestrohen 615 litra vaj me origjinë nga Serbia
Demokracia
16:04 | 07 Korrik 2022

Share:

Njësitet Antikontrabandës të Doganës së Kosovës në kuadër të planit operativ kanë arritur që të identifikojnë edhe rastin e pestë, respektivisht edhe një automjet që trasportonte mallra të kontrabanduara.

Siç njofton Dogana, në kuadër të planit operativ është zbuluar edhe një rast tjetër i kontabandimit të 615 litra vaj ushqimor me origjinë nga Serbia.

“Automjetet dhe mallrat janë sekuestruar derisa ka filluar procedura kundërvajtëse”, thuhet në njoftim.

 

Të ngjashme