COVID-19KosovaSot:42Të gjitha:108,073|Bota 195,565,304
Prishtina 38 °C
Lajme
Rryma mbyt punëtorin e KEDS-it nga Skenderaj
Demokracia
21:08 | 21 Korrik 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Ja në çfarë ore do të paraqitet nesër Loriana K... Kosova tashmë ka fituar dy medalje të arta në Lojërat Olimpike Tokio 2020, duke bërë kështu q...

Një punëtor i KEDS-it nga Skenderaj ka mbetur i vdekur sot në vendin e punës.

Lajmi është bërë i ditur nga kryetari i Komunës, Bekim Jashari përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, përcjell Demokracia.com.

Telegrami i plotë i ngushëllimit:

Me dhimbje e pikëllim mora lajmin për vdekjen në menyrë tragjike të shokut e mikut tim, Idriz Prekazi.

Si punëtor i vyer i KEDS-it, Idrizi sot brenda orarit zyrtar të punës, duke i shërbyer vendit dhe qytetarëve, vdiq në menyrë tragjike pas një incidenti me energji elektrike.

Idriz Prekazi ishte një punëtor, burrë, prind, mik e shok shembull për të gjithë.

Vdekja e tij tragjike është një goditje e madhe për të gjithë ne.

Në emrin tim personal dhe të komunës së Skenderajt, shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjen Prekazi, kolegët e punës, shokët dhe të gjitha ata që kishin fatin ta njohin Idrizin.

U prehsh në paqe mik i dashur!

Me dhimbje e pikëllim mora lajmin për vdekjen në menyrë tragjike të shokut e mikut tim, Idriz Prekazi.Si punëtor i…

Posted by Bekim Hamëz Jashari on Wednesday, July 21, 2021

Të gjitha
Auto&Tech • 28 Korrik 2021