Auto&Tech
Rrjedhin disa specifika rreth Samsung S24 Ultra
Demokracia
08:17 | 10 Shtator 2023

Share:

Çdo informator vazhdon të jap informata të ndryshme kur bëhet fjalë për Samsung Galaxy S24 Ultra dhe ky telefon është ende disa muaj larg. Më i fundit është Yogesh Brar, i cili postoi një listë të specifikave kryesore që vërtetojnë raportet e mëparshme për telefonin kryesor të Samsung-ut.

Ultra pritet të ndjekë shembullin e Apple në përdorimin e një kornize titani. Kjo nuk do të ketë një ndikim të madh në peshë, në fakt, modeli i ri pritet të jetë 1 gram më i lehtë në 233 gram. Sigurisht që ky është një ndryshim nga alumini në titan.

Kemi dëgjuar lajme se Exynos po kthehet, por duket se është një gjë e Galaxy S24/S24+ – S24 Ultra pritet të përdorë ekskluzivisht Snapdragon 8 Gen 3, raporton GSM Arena.Ekrani do të jetë një panel 6.8” LTPO AMOLED me rezolucion QHD+. Mund të kalojë në një dizajn të sheshtë dhe raportohet të jetë super i ndritshëm me një ndriçim maksimal prej 2200 nits. Megjithatë, kornizat do të jenë të trasha. Do të ketë përmirësime të mëdha në kamerën e pasme, duke përfshirë një sensor të ri prej 200MP.

Kamera do të vazhdojë të jetë në madhësi 1/1.3 inç, por do të shfaqë fokusim automatik të përmirësuar. Për më tepër, kamera 3x telefoto do të marrë një sensor të ri 50MP. Kamera ultra e gjerë 12MP dhe kamera selfie 12MP nuk do të përmirësohen.

Moduli i periskopit do të qëndrojë në sensorin e tij prej 10MP. Gjithashtu, duket se thashethemet për karikimin 65 W nuk do të jenë të sakta dhe se Ultra e re do të qëndrojë me baterinë e vjetër me kapacitet prej 5,000mAh me karikim me kabllo prej 45W.

Të ngjashme