COVID-19KosovaSot:331Të gjitha:284,013|Bota 589,655,224
Auto&Tech
Rolls-Royce prezanton “bishën” me 6 rrota
Demokracia
21:04 | 04 Korrik 2022

Share:

Rolls Royce ka zbuluar një makinë të veçantë me 6 rrota, frena floriri dhe timon me lëkurë krokodili.

Kjo makinë, e bazuar në Rolls-Royce Phantom të vitit 2005, është ndërtuar nga Danton Arts Kustoms, që shpreson ta shesë “krijesën” e vet për 5 milionë euro.

Projekti i radhës i Danton Arts Kustoms është një Lamborghini Urus me 6 rrota.

 

Të ngjashme