COVID-19KosovaSot:10Të gjitha:161,157|Bota 267,609,982
Prishtina -1 °C
Lajme
Rezultatet e fundit, Prishtina në balotazh
Demokracia
01:53 | 18 Tetor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Klopp e pranon: Kjo është hera e parë që isha n... Milani nuk mund të kalojë fazën e grupeve të Champions League. Kuqezinjtë janë mundur në sht...

Në komunën e Prishtinës tashmë është në përfundim procesi i numërimit të të gjitha votave. Ku sipas këtyre rezultateve në këtë komunë do të shkohet në balotazh.

Kjo pasi asnjëra nga partitë nuk arriti 51 për qind të votave.

Balotazhi do të zhvillohet mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Kandidati VV-së në këtë komunë Arben Vitia 42.39 për qind të votave, ndërsa ai i LDK-së Perparim Rama ka marrë 29.30 për qind./Demokracia.com/ 

Të gjitha