Lajme
Remi del nga EULEX, publikohen pamjet
Demokracia
21:34 | 12 Shtator 2023

Share:

Janë publikuar pamjet teksa shihet duke dalë nga baza e EULEX, ish-komandat Remi.

Pamjet i ka publikuar gazetari Venhar Isufi, i cili raporton se Rrustëm Mustafës i është marrë telefoni.

Video:

Para dy muajsh, Rrrustem Mustafa kishte përfunduar dëshminë e tij në Hagë.

Ai ishte dëshmitari i parë që ka dalë publikisht në gjykimin kundër ish-presidentit, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarëve, Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi dhe ish-deputetit, Rexhep Selimi, pasi të gjithë të tjerët kanë qenë me masa mbrojtëse.

Të ngjashme