Sport
Reagon Suhareka, kërkon që FFK të marr masa
Demokracia
19:05 | 23 Shtator 2023

Share:

Skena aspak të mira e përcollën ndeshjen e Ligës së Parë në mes të Istogut dhe Suharekës, që përfundoi 1-1.

Pas përfundimit të ndeshjes pati një përleshje ku edhe u lënduan lojtarë.

Skuadra mysafire ka kërkuar nga FFK që të marr masa për incidentet.

Ngjarje skandaloze pas përfundimit të ndeshjes nga futbollistët , zyrtarët dhe shikuesit të pranishëm në stadium , skena të tilla vetëm sa e dëmtojnë imazhin e futbollit Kosovar në përgjithësi , kërkojmë nga organet kompetente dhe nga organet brenda FFK-së të marrin vendimet e duhura”, thuhet në njoftimin e klubit.

Të ngjashme