Sport
Reagimi i Mbappes kur i thuhet se Anglia po humbiste nga Sllovakia me pesë minuta lojë të mbetur
Demokracia
17:19 | 01 Korrik 2024

Share:

Kylian Mbappe u trondit kur dëgjoi se Anglia po humbiste 1-0 kundër Sllovakisë në minutat e fundit të ndeshjes të 1/8-ës së finales në Euro 2024.

Kapiteni i Francës po fliste në një konferencë shtypi përpara ndeshjes së ekipit të tij me eliminim direkt në Kampionatin Evropian kundër Belgjikës dhe ishte i etur për të mësuar lajme nga ndeshja e Anglisë.

Mbappe më parë luajti kur Franca eliminoi Anglinë nga Kupa e Botës dy vjet më parë në fazën çerekfinale dhe mund të takohet sërish me Tre Luanët nëse të dyja skuadrat shkojnë në finalen e Euro 2024.

Sllovakia dukej e gatshme të arrinte fitoren e saj më të madhe ndonjëherë kur ishte duke mposhtur skuadrën e Gareth Southgate në minutën e fundit shtesë në Gelsenkirchen.Ivan Schranz kishte hapur rezultatin për t’i dhënë epërsinë Sllovakisë në minutën e 25-të, me Anglinë që më pas shënoi me anë të Jude Bellingham në minutën e 90+5-të.

Mbappe u largua nga konferenca për shtyp përpara golit të Bellinghamit, por shijoi një ndërveprim gazmor me gazetarët duke thënë ndeshje ‘e çmendur’.