Lajme
Pse e ka shprëndarë Dua Lipa statusin e Presidentes
Demokracia
21:48 | 30 Gusht 2021

Share:

Dua Lipa ka shprëndarë një postim të Presidentës Osmani me 71 milionë ndjekësit e saj, përms së cilit ka synuar të hedh më shumë vëmendje për fatin e të pagjeturve.

Kjo nuk është hera e parë që këngëtarja zgjedh të njoftojë më shumë botën lidhur me të vërtetat që ndodhën gjatë luftës në Kosovë.

Këngëtarja e ka përkthyer shkrimin e presidents në anglisht duke treguar se 1632 persona janë rrëmbyer dhe nuk janë gjetur që nga lufta e fundit në Kosovë,

https://www.instagram.com/p/CTMvKLaIrdh/

Të ngjashme