Kuriozitete
Producentët e “Live” thyejnë rekordin botëror për veshjen e pulovrave në 30 sekonda
Demokracia
11:59 | 29 Janar 2023

Share:

Një palë producentësh për Live with Kelly dhe Ryan ia dolën mbanë aty ku udhëheqësit e emisionit provuan dhe dështuan që ta thyejnë një Rekord Botëror Guinness për veshjen e më shumë pulovrave në 30 sekonda.

Drejtuesit e emisionit të bisedave ABC, Kelly Ripa dhe Ryan Seacrest, u përpoqën të thyenin rekordin për shumicën e pulovrave të vendosur në 30 sekonda, pra nga një ekip prej dy personave gjatë një transmetimi të fundit.

Por ata në fakt nuk arritën rekordin e mëparshëm, i cili ishte veshja e tetë pulovrave brenda 30 sekondave, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Pasi mbaroi segmenti, producentët Jan Schillay dhe Jim Niebler vendosën të bënin përpjekjen e tyre për thyerjen e rekordit, me Niebler që ndihmonte Schillay të vishte pulovrat.

Një gjyqtar i Guinness në set verifikoi se dyshja arritën të veshin nëntë pulovra në afatin kohor prej 30 sekondash, duke fituar titullin.

Të ngjashme