Sport
Pritet të recitohet edhe Kuran gjatë ceremonisë së hapjes së Kupës së Botës
Demokracia
15:15 | 20 Nëntor 2022

Share:

Kupa e Botës “Katar 2022” starton sot.

Për një muaj rresht adhuruesit e futbollit do të përjetojnë emocione të papërshkrueshme.

Ndeshja e parë do të luhet nga ora 17:00, nëse mes të organizatorit dhe Ekuadorit.

Në ceremoninë e hapjes do të jetë edhe një pjesë e veçantë.

Rreth 100 fëmijë do të recitojnë një pjesë nga Kurani, raportojnë mediat ndërkombëtare.

Po ashtu në këtë kampionat, nuk lejohet shitja e alkoolit për tifozët.

Të ngjashme